osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci

 

ALTANY ŚMIETNIKOWE PREMIUM

osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci

 

OSŁONY ŚMIETNIKOWE MODERNE

osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci

 

WIATY ŚMIETNIKOWE MINOS

osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci

 

WIATY ŚMIETNIKOWE FRESCO

osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci


osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci


osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci


osiedlowe wiaty śmietnikowe do przechowywania pojemników na śmieci


News

tel. 609 733 473, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 603 856 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drzwi stalowe MS-50

 • 03
 • 04
 • 05
Forster Presto – MS-50 oparta jest o serię sprawdzonych na rynku kształtowników 50 mm. W tym względzie niekwestionowanymi liderami na rynku systemów profili są: szwajcarski Jansen, szwajcarski Forster Presto oraz austriacki West Alpina.

Wszystkie trzy systemy są kompatybilne, tej samej szerokości i bardzo zbliżonych rozwiązaniach technicznych. Wszystkie tłoczone są z zespolonych blach stalowych o grubości 1,5 mm. Różni je kształt niektórych zagięć i mało istotne szczegóły technologiczne. Postawiliśmy na budowanie naszej technologii w oparciu o szwajcarski „Forster Presto”. To system wszechstronny, służący do budowy drzwi przeciwpożarowych, ale też wyszukanych rozwiązań wielkogabarytowych. Dlaczego produkujemy drzwi stalowe serii 50? Część spółdzielni mieszkaniowych rozpoczęła już cykl wymiany drzwi, a ich warunkiem jest kontynuacja „tego samego” ze względów organizacyjnych i estetycznych. Posiadamy, więc alternatywę – drzwi takie same jak naszej konkurencji. Możemy jako producent jasno wskazać, że to rozwiązanie ma wiele wad w porównaniu do MA-40 i AA-40, ale wybór zawsze należy do klienta. Należy zauważyć, że ceny MA-40, AA-40 i MS-50 są takie same a polityka rabatowa również taka sama. Drzwi stalowe cechuje większa masa skrzydła (o ok. 30 kg) w porównaniu do analogicznych rozwiązań aluminiowych (serii AA 40 i MA 40). W praktyce polega to na tym, że trzeba użyć dużo większej siły do otwarcia i zamknięcia drzwi. Większa masa = większa bezwładność. W efekcie osoby starsze lub dzieci mogą mieć problemy z otwieraniem drzwi, gdyż do cięższych drzwi musimy stosować samozamykacz o większej sile docisku. Drugą wadą stali jest brak możliwości technologicznych kształtowania profilu w dowolny sposób. To oznacza brak specjalnie ukształtowanych „zatrzasków” na listwy przyszybowe i konieczność montowania i wkręcania w tym miejscu punktowych śrub grzybkowych, by istniała możliwość montażu listew zatrzaskowych. Takie rozwiązanie powoduje, że każda „zapinka” trzyma się na kilku punktowych zaczepach, a w technologii aluminiowej – na całej szerokości listwy. Jednym słowem listwa w drzwiach stalowych jest mniej odporna na akty wandalizmu niż w aluminiowych. Każde drzwi stalowe posiadają specjalną powłokę cynkową, jest to albo metoda cynkowania ogniowego zanurzeniowego, albo malowanie proszkowe elektrostatyczne farbami o zawartości cynku 92%. Należy pamiętać, że powłoka cynkowa może ulec degradacji przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i otoczenia po 5-7 latach. Stąd jest to kolejna istotna różnica w porównaniu do aluminium, które przecież nie koroduje. Drzwi te jednak posiadają większą wytrzymałość niż drzwi aluminiowe, dlatego proponujemy ich stosowanie w budynkach, gdzie ilość mieszkań na klatce schodowej przekracza 35 oraz w miejscach, gdzie światło przejścia dla jednego skrzydła jest większe od 140 cm (drzwi do pomieszczeń technicznych, hydroforni itd.) Seria MS-50 to w latach 2002-2008 – 7% całej naszej produkcji a obecnie ok. 11%. Drzwi zakwalifikowane do 5 klasy wytrzymałości a po zastosowaniu dodatkowych wzmocnień i wypełnień – nawet do 6 klasy.

 

 

 

 

 

Drzwi stalowe wewnętrzne MW-40

 • 06
Technologia wykonania drzwi MW-40 jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie, gdyż cena drzwi w tej technologii jest niższa o 20% od przyjętych norm cennikowych dla serii AA40 i MA-40.

Technologia MW-40 to drzwi jednoprzylgowe, zapewniające większą infiltrację powietrza i nieco mniejszą szczelność niż wskazane wyżej dwa rozwiązania technologiczne drzwi dwuprzylgowych. Dotychczas prezentowane wyżej technologie cechuje przylga wraz z uszczelką od wewnętrznej strony drzwi (na ościeżnicy) oraz systemowa przylga wraz z uszczelnieniem EPDM od strony zewnętrznej (na skrzydle drzwiowym). W produktach serii MA-40 istnieje ponadto możliwość montażu trzeciej uszczelki tzw. środkowej w specjalnie ukształtowanych rowkach profilu 130 mm. Seria MW ma inne przeznaczenie, stąd możliwość zastosowania w niej rozwiązań korzystnych ekonomicznie dla klienta. Drzwi tej serii proponujemy jako wejścia z klatki schodowej do piwnic, drzwi do zsypów na śmieci w budynkach „wysokich” lub wewnętrzne drzwi korytarzy i przegrody wewnętrzne klatek schodowych. Technologia w całości stalowa. Kształtowniki ościeżnicy i skrzydła o szerokości 40mm, system listew przyszybowych zapinających aluminiowy. Posiadamy więcej możliwości stosowania przeróżnych wypełnień w tej technologii. Możemy stosować wszystkie wypełnienia przezierne: szyby, poliwęglany, jak również większą ilość wypełnień nieprzeziernych niż w pozostałych technologiach: panele zwarte z rdzeniem z płyty Ecopor, żaluzje zwarte, żaluzje rozproszone, elementy ażurowe itd. Technologię tą cechuje lekkość wizualna konstrukcji, gdyż stosujemy w niej skrzydło o wizualnej szerokości 50 mm (w technologii AA-40 - 100mm, a MA-40 130 mm). Ościeżnica, to również 50 mm, co daje nam w efekcie optymalne światło przejścia. Sprzedaż produktów tej serii dynamicznie rośnie. W wielu spółdzielniach mieszkaniowych zakończono właśnie cykl inwestycyjny wymiany drzwi wejściowych zewnętrznych, następnym zadaniem są więc drzwi do zsypów, piwnic, wewnętrzne korytarzowe itd. Jako firma liczymy, że technologia MW-40 podniesie w kolejnych latach udział w rynku globalnym produktów.

Drzwi aluminiowe AA-40

AA-40 to kontynuacja śmiałego pomysłu produkcji drzwi aluminiowych (skrzydło - ościeżnica z aluminum), których cechy wytrzymałościowe porównywalne są z systemami drzwi stalowych.

 • 02
AA-40 to kontynuacja śmiałego pomysłu produkcji drzwi aluminiowych (skrzydło - ościeżnica z aluminium), których cechy wytrzymałościowe porównywalne są z systemami drzwi stalowych.

Pierwszy raz zastosowaliśmy technologię AA-40 w wiatrołapach systemowych dla kluczowego partnera – Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Wyszkowie. Po serii badań i koniecznych korektach konstrukcyjnych profili, na początku 2009 roku rozpoczęliśmy masową sprzedaż produktów serii AA-40. Seria ta to drzwi aluminiowe (zarówno ościeżnice jak i skrzydła), przy zachowaniu 4 klasy wytrzymałości, która odpowiada systemowym drzwiom stalowym. Jak to osiągnęliśmy? Szereg wzmocnień pionowych i poprzecznych wewnątrz profili a całość łączona poprzez spawanie ciągłe półautomatyczne. Proces bardzo pracochłonny - co powoduje, że jesteśmy jedną z nielicznych firm, która postawiła na takie właśnie rozwiązanie. Wytrzymałość wymaga jednak takiego rozwiązania, gdyż wszelkie technologie drzwi zaciskanych, skręcanych bądź klejonych to kłopoty dla spółdzielni mieszkaniowych. Takie drzwi opadają i po bardzo krótkim czasie tracą swoje walory wytrzymałościowe, stąd wszechobecne opinie wśród pracowników spółdzielni mieszkaniowych mówiące o małej wytrzymałości drzwi aluminiowych. Systemowe drzwi AA-40 są bardzo wytrzymałe. Przekonało się już o tym kilkadziesiąt spółdzielni mieszkaniowych na terenie całego kraju, gdyż w tej technologii bez jakichkolwiek zarzutów zamontowaliśmy tylko w latach 2009 i 2010 ponad 4200 jednostek drzwiowych. Rozwiązanie to - technologię AA-40, proponujemy do budynków wielorodzinnych, w których liczba mieszkań w jednej klatce schodowej nie przekracza 30.

Drzwi stalowo-aluminiowe MA-40

AA-40 to kontynuacja śmiałego pomysłu produkcji drzwi aluminiowych (skrzydło - ościeżnica z aluminum), których cechy wytrzymałościowe porównywalne są z systemami drzwi stalowych.

 • 02
AA-40 to kontynuacja śmiałego pomysłu produkcji drzwi aluminiowych (skrzydło - ościeżnica z aluminium), których cechy wytrzymałościowe porównywalne są z systemami drzwi stalowych.

Pierwszy raz zastosowaliśmy technologię AA-40 w wiatrołapach systemowych dla kluczowego partnera – Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Wyszkowie. Po serii badań i koniecznych korektach konstrukcyjnych profili, na początku 2009 roku rozpoczęliśmy masową sprzedaż produktów serii AA-40. Seria ta to drzwi aluminiowe (zarówno ościeżnice jak i skrzydła), przy zachowaniu 4 klasy wytrzymałości, która odpowiada systemowym drzwiom stalowym. Jak to osiągnęliśmy? Szereg wzmocnień pionowych i poprzecznych wewnątrz profili a całość łączona poprzez spawanie ciągłe półautomatyczne. Proces bardzo pracochłonny - co powoduje, że jesteśmy jedną z nielicznych firm, która postawiła na takie właśnie rozwiązanie. Wytrzymałość wymaga jednak takiego rozwiązania, gdyż wszelkie technologie drzwi zaciskanych, skręcanych bądź klejonych to kłopoty dla spółdzielni mieszkaniowych. Takie drzwi opadają i po bardzo krótkim czasie tracą swoje walory wytrzymałościowe, stąd wszechobecne opinie wśród pracowników spółdzielni mieszkaniowych mówiące o małej wytrzymałości drzwi aluminiowych. Systemowe drzwi AA-40 są bardzo wytrzymałe. Przekonało się już o tym kilkadziesiąt spółdzielni mieszkaniowych na terenie całego kraju, gdyż w tej technologii bez jakichkolwiek zarzutów zamontowaliśmy tylko w latach 2009 i 2010 ponad 4200 jednostek drzwiowych. Rozwiązanie to - technologię AA-40, proponujemy do budynków wielorodzinnych, w których liczba mieszkań w jednej klatce schodowej nie przekracza 30.

Drzwi trójdzielne z dodatkowym skrzydłem "TD"

 • td-1
 • td-2
 • td-3
 • td-4
 • td-5

Drzwi typu „TD” – segmentowe z funkcją dwuskrzydłowych to połączenie drzwi dwuskrzydłowych z rozwiązaniami naświetli uzupełniających łączy w sobie wszystkie zalety i wady drzwi typu S i D. System stosowany głównie w wieżowcach o bardzo przestronnych, dużych otworach wejściowych (powyżej 2,0 m szerokości).

Drzwi trójdzielne "T"

 • t-1
 • t-2
 • t-3
 • t-4
 • t-5

Drzwi typu „T” to zdublowane rozwiązanie drzwi typu „S”, zatrzymujące wszystkie korzyści wynikające z zastosowania drzwi z naświetlem uzupełniającym. Różni je to, że w tym przypadku naświetle stosujemy po obu stronach drzwi jednoskrzydłowych, co jest niezbędnym rozwiązaniem w przypadku, gdy szerokość całkowita otworu przekracza 170 cm, bądź gdy następuje konieczność zachowania ciągu komunikacyjnego w innym miejscu niż którakolwiek ze stron otworu (np. na środku). Ich zalety znajdziecie Państwo w opisie szczegółowym drzwi typu „S”.

Drzwi dwuskrzydłowe "D"

 • d-1
 • d-2
 • d-3
 • d-4
 • d-5

W niektórych obiektach i klatkach schodowych ustawodawca wyklucza możliwość stosowania drzwi typu „S”. Dotyczy to przede wszystkim wieżowców, gdzie liczba mieszkańców przebywających na stałe w danej klatce schodowej przekracza ilość 100. W takim przypadku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury montowane drzwi powinny mieć światło przejścia min. 120 cm x 200 cm z zastrzeżeniem, że światło przejścia dla skrzydła czynnego nie może być mniejsze niż 90 cm. Wykonujemy takie dwuskrzydłowe drzwi. Zadbaliśmy o to, by w maksymalnym stopniu ograniczyć konsekwencje wad wynikające z konieczności montażu skrzydła biernego. W tym celu zastosowaliśmy szereg rozwiązań technicznych i technologicznych by drzwi w maksymalnym stopniu były trwałe i cichobieżne (wykaz zmian na stronie obok) - to wszystko powoduje, że nasze drzwi typu „D” zapewniają większy komfort użytkowania niż analogiczne stosowane przez konkurencję.

 

Zmiany w drzwiach dwuskrzydłowych

 • „kantrygiel” centralny i system ryglowania prętami – jako jedni z nielicznych stosujemy od lat to rozwiązanie. W tradycyjnych drzwiach dwuskrzydłowych skrzydło bierne jest ryglowane dwoma kantryglami na dole i u góry skrzydła. W konsekwencji lokatorzy przeważnie zamykają tylko jeden kantrygiel, co powoduje niestabilność drzwi i ich trzaskanie itd. My montujemy jeden kantrygiel po środku drzwi, w dogodnej pozycji dla lokatora (użytkownika) -kantrygiel rygluje jednocześnie dolną i górną część skrzydła biernego poprzez układ ryglowania prętami o średnicy 8m.
 • montujemy stożkowe tuleje by połączenie było sztywne celem wyeliminowania ewentualnych luzów i drgania skrzydła biernego
 • w skrzydłach biernych montujemy takie same zawiasy, jak w skrzydle czynnym celem podniesienia ich wytrzymałości
 • mamy specjalny profil „przymyku” z prowadnicami prętów ryglujących i wrębem do montażu elektrozaczepu.
 • przeloty przewodów domofonowych na linii ościeżnica- skrzydło bierne zabezpieczamy dodatkową sprężyną.

Drzwi segmentowe "S"

 • s-1
 • s-2
 • s-3
 • s-4
 • s-5

W większości klatek schodowych istniejące drzwi są drzwiami dwuskrzydłowymi. O ile jest to klatka schodowa, w której na stałe przebywa mniej niż 100 osób (a takich jest w Polsce 92%), ustawodawca wymaga zapewnienia wymaganego światła przejścia 90 cm x 200 cm. Drzwi typu „S” są tu najlepszym rozwiązaniem, o czym świadczy poziom naszej produkcji. To właśnie ten typ stanowi ponad 65% naszej globalnej produkcji. Dlaczego zastępujemy drzwi dwuskrzydłowe drzwiami typu „S”? Korzyści jest bardzo dużo (piszemy o nich na sąsiedniej stronie), jednak zasadniczym argumentem jest możliwość wykorzystania naświetla uzupełniającego – stworzyliśmy je w ten sposób, by mogło być łatwo wykorzystane do montażu wielu potrzebnych dla Państwa dodatków: podstawy kasety domofonowej, przelotowych skrzynek pocztowych, tablic informacyjnych, koszy na ulotki, oświetlenia zewnętrznego i wielu innych potrzebnych lokatorom rozwiązań. Wszystkie je można zastosować w naświetlu uzupełniającym drzwi typu „S”.

Dlaczego stawiamy na drzwi segmentowe?

 • drzwi typu „S” to wygodne drzwi jednoskrzydłowe z poszerzonym światłem przejścia (100 cm), zapewniające komfort użytkowania szczególnie dla osób niepełnosprawnych, matek z wózkami dziecięcymi i wielu innych.„S” to rozwiązanie drzwi jednoskrzydłowych z uzupełniającym naświetlem bocznym i belką wzmocnieniową. Daje to nam sztywność konstrukcyjną, możliwość wyeliminowania „kantrygli” skrzydła biernego, brak luzów konstrukcyjnych, brak „trzepania skrzydła” przy zamknięciu, dzięki czemu zapewnia większą cichobieżność, co jest bardzo ważnym atutem dla mieszkańców parteru, którzy wymagają drzwi, które przede wszystkim cicho się zamykają.
 • drzwi tego typu to najsztywniejsze rozwiązanie, dzięki czemu w znaczny sposób wydłuża się ich okres użytkowania.
 • drzwi te nie wymagają wielu akcesoriów, dzięki czemu są kilka procent tańsze od analogicznych rozwiązań drzwi dwuskrzydłowych
 • brak skrzydła biernego to dodatkowe zabezpieczenie przewodów domofonowych, brak możliwości ich przecierania, czy też celowego uszkodzenia w miejscach połączenia skrzydła i ościeżnicy
 • atutem jest tutaj standaryzacja – wszystkie skrzydła, wypełnienia, szyby są w drzwiach typu „S” równe.

Drzwi jednoskrzydłowe "M"

 • m-1
 • m-2
 • m-3
 • m-4
 • m-5

Drzwi jednoskrzydłowe typu „M” oferujemy w pięciu wariantach technologicznych (AA-40, MA-40, MW-40, MS-50 i MW-40). Jako jedyna firma mamy tutaj szerokie pole zastosowań wymiarowych. W technologii MA 40 możemy zbudować drzwi o szerokości całkowitej nawet 1400 mm a w technologii MS-50 jedno skrzydło może mieć nawet 1750 mm szerokości. Takie warunki zapewnia nam podwyższona wytrzymałość wynikająca z konsekwentnej polityki określenia nowatorskiego cyklu produkcyjnego. Drzwi typu „M” proponujemy wszędzie tam, gdzie światło istniejącego otworu jest nie większe niż 125 cm oferując tani niezawodny, a jednocześnie funkcjonalny produkt.

WANDALO-odporny produkt

Drzwi przez nas produkowane z założenia mają wyglądać masywnie, by odstraszać potencjalnych wandali, mają być mocne i trwałe, bo przecież wszystkich dewastatorów nie uda się skutecznie zniechęcić samym widokiem. Wykonujemy więc produkty mocne, trwałe, zapewniając im wysoką estetykę wykorzystując i stale doskonaląc politykę innowacji polegającą na ciągłym wdrażaniu własnych rozwiązań systemowych. W chwili obecnej możemy zaoferować 100 różnych różnych technologicznie i typologicznie rodzajów drzwi.