W niektórych obiektach i klatkach schodowych ustawodawca wyklucza możliwość stosowania drzwi typu „S”. Dotyczy to przede wszystkim wieżowców, gdzie liczba mieszkańców przebywających na stałe w danej klatce schodowej przekracza ilość 100. W takim przypadku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury montowane drzwi powinny mieć światło przejścia min. 120 cm x 200 cm z zastrzeżeniem, że światło przejścia dla skrzydła czynnego nie może być mniejsze niż 90 cm. Wykonujemy takie dwuskrzydłowe drzwi. Zadbaliśmy o to, by w maksymalnym stopniu ograniczyć konsekwencje wad wynikające z konieczności montażu skrzydła biernego. W tym celu zastosowaliśmy szereg rozwiązań technicznych i technologicznych by drzwi w maksymalnym stopniu były trwałe i cichobieżne (wykaz zmian na stronie obok) - to wszystko powoduje, że nasze drzwi typu „D” zapewniają większy komfort użytkowania niż analogiczne stosowane przez konkurencję.
Zmiany w drzwiach dwuskrzydłowych
-
„kantrygiel” centralny i system ryglowania prętami – jako jedni z nielicznych stosujemy od lat to rozwiązanie. W tradycyjnych drzwiach dwuskrzydłowych skrzydło bierne jest ryglowane dwoma kantryglami na dole i u góry skrzydła. W konsekwencji lokatorzy przeważnie zamykają tylko jeden kantrygiel, co powoduje niestabilność drzwi i ich trzaskanie itd. My montujemy jeden kantrygiel po środku drzwi, w dogodnej pozycji dla lokatora (użytkownika) -kantrygiel rygluje jednocześnie dolną i górną część skrzydła biernego poprzez układ ryglowania prętami o średnicy 8m.
-
montujemy stożkowe tuleje by połączenie było sztywne celem wyeliminowania ewentualnych luzów i drgania skrzydła biernego
-
w skrzydłach biernych montujemy takie same zawiasy, jak w skrzydle czynnym celem podniesienia ich wytrzymałości
-
mamy specjalny profil „przymyku” z prowadnicami prętów ryglujących i wrębem do montażu elektrozaczepu.
- przeloty przewodów domofonowych na linii ościeżnica- skrzydło bierne zabezpieczamy dodatkową sprężyną.