News

WIATY ŚMIETNIKOWE 

tel. 609 733 473, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

BALKONY i ZADASZENIA 

tel. 603 856 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DRZWI i WIATROŁAPY 

tel. 695 667 357, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Drzwi dwuskrzydłowe "D"

  • d-1
  • d-2
  • d-3
  • d-4
  • d-5

W niektórych obiektach i klatkach schodowych ustawodawca wyklucza możliwość stosowania drzwi typu „S”. Dotyczy to przede wszystkim wieżowców, gdzie liczba mieszkańców przebywających na stałe w danej klatce schodowej przekracza ilość 100. W takim przypadku zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury montowane drzwi powinny mieć światło przejścia min. 120 cm x 200 cm z zastrzeżeniem, że światło przejścia dla skrzydła czynnego nie może być mniejsze niż 90 cm. Wykonujemy takie dwuskrzydłowe drzwi. Zadbaliśmy o to, by w maksymalnym stopniu ograniczyć konsekwencje wad wynikające z konieczności montażu skrzydła biernego. W tym celu zastosowaliśmy szereg rozwiązań technicznych i technologicznych by drzwi w maksymalnym stopniu były trwałe i cichobieżne (wykaz zmian na stronie obok) - to wszystko powoduje, że nasze drzwi typu „D” zapewniają większy komfort użytkowania niż analogiczne stosowane przez konkurencję.

 

Zmiany w drzwiach dwuskrzydłowych

  • „kantrygiel” centralny i system ryglowania prętami – jako jedni z nielicznych stosujemy od lat to rozwiązanie. W tradycyjnych drzwiach dwuskrzydłowych skrzydło bierne jest ryglowane dwoma kantryglami na dole i u góry skrzydła. W konsekwencji lokatorzy przeważnie zamykają tylko jeden kantrygiel, co powoduje niestabilność drzwi i ich trzaskanie itd. My montujemy jeden kantrygiel po środku drzwi, w dogodnej pozycji dla lokatora (użytkownika) -kantrygiel rygluje jednocześnie dolną i górną część skrzydła biernego poprzez układ ryglowania prętami o średnicy 8m.
  • montujemy stożkowe tuleje by połączenie było sztywne celem wyeliminowania ewentualnych luzów i drgania skrzydła biernego
  • w skrzydłach biernych montujemy takie same zawiasy, jak w skrzydle czynnym celem podniesienia ich wytrzymałości
  • mamy specjalny profil „przymyku” z prowadnicami prętów ryglujących i wrębem do montażu elektrozaczepu.
  • przeloty przewodów domofonowych na linii ościeżnica- skrzydło bierne zabezpieczamy dodatkową sprężyną.