News

WIATY ŚMIETNIKOWE 

tel. 609 733 473, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

BALKONY i ZADASZENIA 

tel. 603 856 196, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DRZWI i WIATROŁAPY 

tel. 695 667 357, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Drzwi stalowe MS-50

  • 03
  • 04
  • 05
Forster Presto – MS-50 oparta jest o serię sprawdzonych na rynku kształtowników 50 mm. W tym względzie niekwestionowanymi liderami na rynku systemów profili są: szwajcarski Jansen, szwajcarski Forster Presto oraz austriacki West Alpina.

Wszystkie trzy systemy są kompatybilne, tej samej szerokości i bardzo zbliżonych rozwiązaniach technicznych. Wszystkie tłoczone są z zespolonych blach stalowych o grubości 1,5 mm. Różni je kształt niektórych zagięć i mało istotne szczegóły technologiczne. Postawiliśmy na budowanie naszej technologii w oparciu o szwajcarski „Forster Presto”. To system wszechstronny, służący do budowy drzwi przeciwpożarowych, ale też wyszukanych rozwiązań wielkogabarytowych. Dlaczego produkujemy drzwi stalowe serii 50? Część spółdzielni mieszkaniowych rozpoczęła już cykl wymiany drzwi, a ich warunkiem jest kontynuacja „tego samego” ze względów organizacyjnych i estetycznych. Posiadamy, więc alternatywę – drzwi takie same jak naszej konkurencji. Możemy jako producent jasno wskazać, że to rozwiązanie ma wiele wad w porównaniu do MA-40 i AA-40, ale wybór zawsze należy do klienta. Należy zauważyć, że ceny MA-40, AA-40 i MS-50 są takie same a polityka rabatowa również taka sama. Drzwi stalowe cechuje większa masa skrzydła (o ok. 30 kg) w porównaniu do analogicznych rozwiązań aluminiowych (serii AA 40 i MA 40). W praktyce polega to na tym, że trzeba użyć dużo większej siły do otwarcia i zamknięcia drzwi. Większa masa = większa bezwładność. W efekcie osoby starsze lub dzieci mogą mieć problemy z otwieraniem drzwi, gdyż do cięższych drzwi musimy stosować samozamykacz o większej sile docisku. Drugą wadą stali jest brak możliwości technologicznych kształtowania profilu w dowolny sposób. To oznacza brak specjalnie ukształtowanych „zatrzasków” na listwy przyszybowe i konieczność montowania i wkręcania w tym miejscu punktowych śrub grzybkowych, by istniała możliwość montażu listew zatrzaskowych. Takie rozwiązanie powoduje, że każda „zapinka” trzyma się na kilku punktowych zaczepach, a w technologii aluminiowej – na całej szerokości listwy. Jednym słowem listwa w drzwiach stalowych jest mniej odporna na akty wandalizmu niż w aluminiowych. Każde drzwi stalowe posiadają specjalną powłokę cynkową, jest to albo metoda cynkowania ogniowego zanurzeniowego, albo malowanie proszkowe elektrostatyczne farbami o zawartości cynku 92%. Należy pamiętać, że powłoka cynkowa może ulec degradacji przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i otoczenia po 5-7 latach. Stąd jest to kolejna istotna różnica w porównaniu do aluminium, które przecież nie koroduje. Drzwi te jednak posiadają większą wytrzymałość niż drzwi aluminiowe, dlatego proponujemy ich stosowanie w budynkach, gdzie ilość mieszkań na klatce schodowej przekracza 35 oraz w miejscach, gdzie światło przejścia dla jednego skrzydła jest większe od 140 cm (drzwi do pomieszczeń technicznych, hydroforni itd.) Seria MS-50 to w latach 2002-2008 – 7% całej naszej produkcji a obecnie ok. 11%. Drzwi zakwalifikowane do 5 klasy wytrzymałości a po zastosowaniu dodatkowych wzmocnień i wypełnień – nawet do 6 klasy.

 

 

 

 

 

Drzwi stalowe wewnętrzne MW-40

  • 06
Technologia wykonania drzwi MW-40 jest rozwiązaniem korzystnym ekonomicznie, gdyż cena drzwi w tej technologii jest niższa o 20% od przyjętych norm cennikowych dla serii AA40 i MA-40.

Technologia MW-40 to drzwi jednoprzylgowe, zapewniające większą infiltrację powietrza i nieco mniejszą szczelność niż wskazane wyżej dwa rozwiązania technologiczne drzwi dwuprzylgowych. Dotychczas prezentowane wyżej technologie cechuje przylga wraz z uszczelką od wewnętrznej strony drzwi (na ościeżnicy) oraz systemowa przylga wraz z uszczelnieniem EPDM od strony zewnętrznej (na skrzydle drzwiowym). W produktach serii MA-40 istnieje ponadto możliwość montażu trzeciej uszczelki tzw. środkowej w specjalnie ukształtowanych rowkach profilu 130 mm. Seria MW ma inne przeznaczenie, stąd możliwość zastosowania w niej rozwiązań korzystnych ekonomicznie dla klienta. Drzwi tej serii proponujemy jako wejścia z klatki schodowej do piwnic, drzwi do zsypów na śmieci w budynkach „wysokich” lub wewnętrzne drzwi korytarzy i przegrody wewnętrzne klatek schodowych. Technologia w całości stalowa. Kształtowniki ościeżnicy i skrzydła o szerokości 40mm, system listew przyszybowych zapinających aluminiowy. Posiadamy więcej możliwości stosowania przeróżnych wypełnień w tej technologii. Możemy stosować wszystkie wypełnienia przezierne: szyby, poliwęglany, jak również większą ilość wypełnień nieprzeziernych niż w pozostałych technologiach: panele zwarte z rdzeniem z płyty Ecopor, żaluzje zwarte, żaluzje rozproszone, elementy ażurowe itd. Technologię tą cechuje lekkość wizualna konstrukcji, gdyż stosujemy w niej skrzydło o wizualnej szerokości 50 mm (w technologii AA-40 - 100mm, a MA-40 130 mm). Ościeżnica, to również 50 mm, co daje nam w efekcie optymalne światło przejścia. Sprzedaż produktów tej serii dynamicznie rośnie. W wielu spółdzielniach mieszkaniowych zakończono właśnie cykl inwestycyjny wymiany drzwi wejściowych zewnętrznych, następnym zadaniem są więc drzwi do zsypów, piwnic, wewnętrzne korytarzowe itd. Jako firma liczymy, że technologia MW-40 podniesie w kolejnych latach udział w rynku globalnym produktów.