Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog » Nowoczesny wystrój a wiata śmietnikowa
Kontakt

Nowoczesny wystrój a wiata śmietnikowa

Data dodania: 25-11-2021
Wiata śmietnikowa to nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne rozwiązanie. Sprawia, że przestrzeń wokół bloku mieszkalnego lub domu jednorodzinnego prezentuje się niezwykle schludnie. Kontenery są zabezpieczone przed silnym wiatrem, wysokimi temperaturami oraz opadami atmosferycznymi. Dzięki temu nie wywracają się, nie są źródłem nieprzyjemnych zapachów oraz ograniczają dostęp do pojemników owadom, gryzoniom, insektom i większym zwierzętom.

Wiaty i osłony śmietnikowe ułatwiają składowanie odpadów oraz ich wywóz przez uprawnione służby komunalne. Nie wymagają pozwolenia ani zgłoszenia budowy. Oszczędzają miejsce w domu, garażu czy budynku gospodarczym. Co więcej, istnieje wiele nowoczesnych sposób na modną aranżację altany.


Pomysły na aranżację altany śmietnikowej

 
Wiata śmietnikowa zwykle jest budowana w linii ogrodzenia, choć równie dobrze może zostać umieszczona obok domu lub stanowić obiekt wolnostojący. Wydzielenie wystarczająco dużej przestrzeni zabezpiecza zawartość kontenerów i ogranicza dostęp niepowołanych osób.

Altana z zadaszeniem doskonale sprawdzi się w przypadku odpadów przechowywanych w workach. Dach zabezpieczy je przed opadami oraz promieniowaniem UV, nie dopuszczając do wytworzenia się nieprzyjemnego zapachu.

Nowoczesne osłony śmietnikowa posiadają utwardzoną podłogę - położoną na równi z terenem wokół obiektu. Często są również wyposażone w dwa wejścia z zamkami: jedno od strony ulicy, drugie po stronie posesji. Do wiaty można także doprowadzić instalację elektryczną lub zastosować oświetlenie solarne. Dzięki temu możliwe będzie swobodne korzystanie z niej nawet po zmroku.


Nowoczesne osłony śmietnikowe

 
Coraz więcej producentów proponuje składowanie odpadów w pojemnikach półpodziemnych. Ich modułowa konstrukcja oraz przemyślany kształt pozwalają wyraźnie zaoszczędzić przestrzeń. To rozwiązanie idealne dla dużych osiedli mieszkaniowych, które potrzebuję zwiększyć liczbę miejsc parkingowych. Na rynku dostępne są również altany śmietnikowe wyposażone w automatyczną kontrolę dostępu z identyfikacją mieszkańców czy elektromagnetyczne zamki na kartę.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu