Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog » Wiata śmietnikowa przy bramie lub furtce
Kontakt

Wiata śmietnikowa przy bramie lub furtce

Data dodania: 19-10-2021
Wiaty śmietnikowe pozwalają na łatwe i wygodne przechowywanie oraz segregację odpadów. Sprawdzą się zarówno na prywatnych posesjach domów jednorodzinnych, jak i osiedlach mieszkaniowych. Zasłaniają nieestetyczne kontenery, chroniąc ich zawartość przed czynnikami atmosferycznymi. Wilgoć oraz słońce przyspieszają bowiem rozkład śmieci, powodując nieprzyjemny zapach.

Szeroki wybór altan pozwala stworzyć niebanalną kompozycję - praktyczną oraz miłą dla oka. Odpowiednio dopasowane do aranżacji przydomowej przestrzeni tworzą atrakcyjną wizualnie, oryginalną całość. Niezwykle popularnymi modelami są osłony wykonane z płaskich i szerokich profili oraz wiaty ażurowe uzupełnione podmurówką.


Altana śmietnikowa obok furtki i bramy wjazdowej


W przypadku wąskiej posesji najlepiej sprawdzi się wiata umieszczona przy furtce. Ważne, aby konstrukcja osłony nie torowała przejścia i została stylowo wkomponowana w ogrodzenie lub roślinność. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zastosowanie wspólnego zadaszenia dla furtki oraz altany, dzięki czemu wiata nie będzie rzucać się w oczy.

Umiejscowienie osłony śmietnikowej w pobliżu furtki lub bramy wjazdowej ułatwia wyciąganie pojemników na chodnik lub wpuszczenie służb porządkowych na teren działki. Należy jednak pamiętać, że altana powinna znajdować się w odległości co najmniej 10 metrów od okien i drzwi budynków mieszkalnych.


Estetyczna aranżacja wiaty śmietnikowej


Osłony posiadające zadaszenie nie tylko zabezpieczają zbiorniki na odpady przed warunkami pogodowymi, ale także pełnią funkcje estetyczne. Kontenery nie szpecą posesji czy przestrzeni wokół bloków mieszkalnych. Rozmiary altany należy dostosować do ilości użytkowanych worków oraz pojemników.

Budowę osłony warto zaplanować już na etapie projektowania zagospodarowania przestrzeni lub podczas tworzenia planów ogrodzenia. Konstrukcję można wykonać z paneli stalowych lub drewnianych. Ciekawym rozwiązaniem jest także użycie tego samego materiału, z którego powstało ogrodzenie posesji. Uzyskana kompozycja nada działce eleganckiego charakteru.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu