Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog » Zalety i wady wiaty śmietnikowej
Kontakt

Zalety i wady wiaty śmietnikowej

Data dodania: 22-09-2021

Nieatrakcyjnym, lecz częstym widokiem na osiedlach mieszkaniowych są przepełnione, zaniedbane kontenery oraz unoszący się z nich nieprzyjemny zapach. Spółdzielnie i wspólnoty dokładają wszelkich starań, aby rozwiązać ten dotkliwy problem. Doskonałym rozwiązaniem okazują się osłony śmietnikowe, które poza swoją praktyczną funkcją, reprezentują także nienaganne walory estetyczne.

Przydomowa altana to również nieodłączny element wielu posesji. Konstrukcja umieszczana jest najczęściej w ogrodzeniu domu jednorodzinnego – w narożniku lub pobliżu bramy czy furtki. Wiaty są trwałe, wytrzymałe oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ułatwiają odbiór nieczystości oraz ich prawidłową segregację.

Zalety przydomowej wiaty śmietnikowej

  • Osłony upraszczają domowy system gospodarowania odpadami, przez co przechowywanie nieczystości staje się łatwiejsze.
  • Dzięki altanom można zaoszczędzić dużo miejsca w budynku mieszkalnym lub gospodarczym, a także w garażu domu jednorodzinnego.
  • Wiaty umożliwiają sprawny odbiór odpadów przez służby komunalne, dzięki łatwiejszemu wystawianiu worków oraz kubłów w dniu ich zbiórki.
  • Brak konieczność zgłaszania oraz uzyskiwania pozwolenia na budowę osłony.
  • Altany stanowią skuteczną barierę przed szkodnikami. Odpadki nie przyciągają już insektów czy gryzoni do budynków mieszkalnych.
  • Osłony rozwiązują problem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się z długo przechowywanych nieczystości.

Altany śmietnikowe - wady

Poza szeregiem zalet wiaty śmietnikowe wiążą się także z pewnymi niedogodnościami. Wymagają bowiem zagospodarowania dodatkowej przestrzeni na działce. Jest to problem zwłaszcza w przypadku niewielkich posesji.

Co więcej, budowa osłony wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W zależności od jej wielkości oraz rodzaju wydatki te mogą być naprawdę wysokie. W przyszłości konieczna jest także odpowiednia konserwacja konstrukcji.

Istnieje również obowiązek umieszczania altany w odpowiedniej odległości od okien i drzwi budynków mieszkalnych (10 m), granicy działki sąsiada (3 m) oraz placów zabaw czy boisk dla dzieci (10 m).


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu